تبلیغات
مرندقلم - مشائی به دادگاه احضار شد.رفتن سعیدلو ربطی به احمدی نژادندارد.
 
مرندقلم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رحیم اصیل میابی
یکی از نزدیکان احمدی نژاد به آفتاب یزد خبر داد:
مشایی به دادگاه احضار شده و شایعه رفتن سعید لو از کشور هیچ ربطی به احمدی نژاد ندارد - آفتاب یزد- گروه سیاسی: با صندلی چرمی پاستور وداع گفت و در همان هنگام برای آخرین بار مهرش را بر برگه جوازی کوفت که به مدت هشت سال به یک مطالبه ملی مبدل شده بود و با این کار حلقه یارانش را تنگ‌تر کرد.
از زمان روی کار آمدن حسن روحانی در ابتدا ماه به ماه شایعه دستگیری یکی از «احمدی نژادی‌ها» شنیده می‌شد و بعد شد هفته به هفته و اکنون کار به‌جایی رسیده است که روزانه شایعه‌ای مبنی بر دستگیری یکی از یاران رئیس دولت نهم و دهم از مقابل چشمانمان عبور می‌کند و اگر روزی چنین نباشد متعجب می‌شویم. یکی از همان هایی که به پاکدستی‌شان قسم می‌خورد.
قرعه فال این بار به نام «اسفندیار رحیم مشایی» زده شده است.یکشنبه بیست و هفتم تیر ماه در تعطیلات عید فطر خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه «مشایی بعد از ورود به دادگاه انقلاب شعبه چهار راه قصر برای ادای توضیح راجع به پرونده حمید بقائی، بازداشت شده است و فعلا در زندان محل مذکور است.» چند ساعت بعد این خبر از جانب نزدیکان وی تکذیب و دوباره روز بعد مطرح شد و بعضی منابع مطلع آن را تایید کردند اما روز گذشته، غلامحسین اسماعیلی،‌ رئیس دادگستری کل استان تهران در مصاحبه با صدا و سیما گفت: «تا آنجا که اطلاع دارم دستگیری آقای رحیم‌مشایی صحت ندارد.»
احضار مشایی به خاطر بقایی
در همین راستا عبدالرضا داوری مشاور محمود احمدی‌نژاد درباره شایعه دستگیری اسفندیار مشایی به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: «این خبرها چیزی جز شایعه نیست و باید بگویم که باید منشاء ایجاد این شایعات را یافت و با آنها برخورد کرد. اکثر این خبرهای دروغ را سایت‌های ضد انقلاب خارج از کشور تولید می‌کنند و متاسفانه رسانه های داخلی ما هم به این شایعات بال و پر می‌دهند. این دوستان آن قدر بی‌استعداد هستند در شایعه‌پراکنی که دقت نمی‌کنند روزی را که می‌خواهند اعلام کنند که آقای مشایی دستگیر شده است، روز تعطیل است. گفتند یکشنبه گذشته آقای مشایی احضار شده است درحالی که یکشنبه قبل تعطیل رسمی بود و قاعدتا قوه قضاییه در روز تعطیل رسمی کسی را احضار نمی‌کند » البته داوری خوب می‌داند و شاید اطلاعاتش در این خصوص ضعیف باشد!
داوری در ادامه اظهار داشت: « یا مثلا این سایت‌ها می‌گویند پرونده حمید بقایی در دادگاه انقلاب است، نخیر این طور نیست در دادسرای عمومی درحال پیگیری است و به این ترتیب در مورد نزدیکان احمدی نژاد شایعه پراکنی می‌کنند»
وی با اشاره به گفتگوی تلفنی اش با مشایی بیان کرد: «من در این چند روز با مشایی صحبت کرده ام و او گفته است که خبر دستگیری‌اش صحت ندارد و صرفا برای پیگیری مسائل مربوط به پرونده بقایی، احضار شده است. من مطمئنم این سایت‌ها و بنگاه‌های شایعه‌پراکنی به سرویس‌های امنیتی خارج از کشور متصل هستند و انگیزه‌های آنها کاملا مشخص است و نباید به آنها بها داد.»
ترکیه به قصد تفریح یا رد و بدل چک؟
اینکه بگوییم شایعه دستگیری، ممنوع الخروجی و ارجاع پرونده مفاسد یاران احمدی نژادی به دادگاه‌ها دیگر این روزها ساعت به ساعت در رسانه‌ها منتشر می‌شود، مبالغه نکرده ایم چراکه هنوز خبر دستگیری مشائی به طور رسمی تایید نشده که خبر تبعید و خروج علی سعیدلو معاون اجرایی دولت نهم و رئیس سازمان تربیت بدنی دولت دهم به ترکیه روز گذشته اعلام شد که البته عاری از حواشی هم نبوده است و شایعاتی نیز مطرح شده است که هدف این سفر سعیدلو دیدار با رضا ضراب، متهم به فساد اقتصادی در ترکیه است در این باره نیز عبدالرضا داوری به «آفتاب یزد» گفت:«می‌گویند آقای سعیدلو به ترکیه سفر کرده است واقعا یک ایرانی که پاسپورت دارد نمی تواند به خارج از کشور سفر کند؟ اصلا بگویید به خاطر تفریح رفته است.آیا این موضوع آن قدر مهم است که آن را خبر کنند؟ بعد هم می‌گویند سفر سعیدلو به این دلیل بوده که با رضا ضراب همکاری داشته است و می‌خواهند با یکدیگر چک رد و بدل کنند!»
سعید لو نیز گویی همانند رحیمی عضو کنار گذاشته شده حلقه احمدی‌نژادی‌ها شده است چرا که داوری در این باره اظهار داشت: «اصلا و به فرض سعیدلو به هدف دیدار با ضراب به ترکیه رفته باشد. این چه ربطی به احمدی‌نژاد دارد. سعیدلو ماه‌ها است که با احمدی‌نژاد ارتباطی ندارد.»
این روزهای مشائی
وی افزود:«اینها چیزی جز داستان سرایی نیست خیلی سوژه درباره احمدی‌نژاد کم است این داستان‌ها را هم می‌سازند.من فکر می‌کنم این افراد لیستی از اسامی یاران و نزدیکان احمدی‌نژاد را در مقابلشان به صورت دوره‌ای شروع می‌کنند به دروغ‌نویسی.» به این صحبت داوری می‌توان از چند جهت نگاه کرد بی‌تردید فهرستی وجود دارد، آنقدر پر و پیمان است که به صورت «دوره‌ای» یا هر شیوه دیگری در هر مقطعی تنها به تعدادی از این افراد می‌توان برخورد کرد و این سخنش هم مهر تاییدی بر این موضوع است اما اینکه آن‌ها را دروغ نویسی خوانده است را باید از او و سایر احمدی نژادی‌ها پرسید که آیا جرائم محمودرضا خاوری، بابک زنجانی، محمدرضا رحیمی، حمید بقایی و حتی خود محمود احمدی نژاد که پرونده‌اش در دست بررسی است دروغ است؟
مشاور احمدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال که اسفندیار رحیم مشایی این روزها مشغول به چه کاری است گفت:«کارهای پژوهشی – مطالعاتی.یعنی همان مسائلی که در سی سال گذشته حوزه های قرآنی، فرهنگی و تاریخی دنبال می‌کرد.ما بارها اعلام کرده‌ایم که مشائی خودش را به لحاظ سیاسی و اجرائی بازنشسته کرده است و در ساختمان دانشگاه ایرانیان در بعضی از روزهای هفته به فعالیت‌های پژوهشی می‌پردازد. در آن ساختمان کوچکی که کارهای اجرایی دانشگاه ایرانیان انجام می‌شود مشغول است.» دانشگاه ایرانیان همان دانشگاهی است که احمدی نژاد و یارانش در روزهای پایانی عمر دولت دهم آن را بنا کردند و تا کنون وزارت علوم مجوزی برای فعالیت این دانشگاه نداده است. اما تا مدت‌ها این دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو از طریق سایت اینترنتی اش می‌کرد!
احمدی نژاد بدون مشائی نتوان زیست؟
اگر اسفندیار رحیم مشائی در آینده دستگیر و یا خبر بازداشتش تایید شود، باید منتظر واکنش محمود احمدی نژاد ماند آنهم نسبت به دستگیری همان کسی که به خاطرش 11 روز قهر کرد و خانه نشین شد، همان کسی که به قول خودش مرخصی ساعتی گرفت تا برای ثبت نام در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری او را همراهی کند، همان کسی که تصاویر دو نفره شان زبانزد عام و خاص شده است.
بی شک مشائی برای احمدی نژاد، رحیمی و سعیدلو نیست که از او تبری بجوید و بقائی هم نیست که تنها به صدور بیانیه ای پر سوز و گداز در حمایتش اکتفا کند. شاید مشائی کسی باشد که قفل «بگم بگم»های واهی احمدی نژاد را بشکند و او را وادار سازد تا آنچه در چنته دارد را بیرون بریزد البته اگر داشته باشد!
سرآغاز داستان پرونده های قضایی احمدی نژادی‌ها به نام بابک زنجانی کلید خورد و فصولی میانی اش را محمدرضا رحیمی، حمید بقایی پر کردند اما آنچه مهم است مربوط می‌شود به فصل آخر داستان که به یک مطالبه عمومی مبدل شده است و آنچه مسلم است این است که افکار عمومی در انتظار یک پایان تلخ و یا یک سرانجام باز نیستند و خواهان پاسخگویی کسی هستند که خواسته و ناخواسته، مطلع و ناآگاه تمام مفاسد اقتصادی در دوره مدیریتش صورت گرفته است و او همچنان مدعی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 02:14 ق.ظ
Everything is very open with a really clear clarification of
the challenges. It was really informative. Your site is extremely helpful.
Many thanks for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :